Aktuellt

Den svenska stiftelsen för Fistulasjukhuset uppmärksammas av Etiopiens Hälsominister

Den 28 juli, under ett möte med Partners International Meeting i Addis Abeba fick fick våra representanter ta emot det här diplom med motiveringen:
Tack för ert för finansiella och tekniska stöd levererat över åren, för Hamlin Fistula Ethiopia. Vi värdesätter ert partnerskap och bidragande.

Diplomet signerades och lämnades över av Etiopiens Hälsominister Dr. Lia Tadesse. 

Dela sidan med dina vänner
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

På uppdrag av den Svenska stiftelsen Fistulasjukhuset deltog Ordförande Monica Green och kassör Elisabet...

Jessica Johnson, ordförande för Liberala kvinnor i Stockholm, är engagerad för Fistulasjukhuset i Addis...

Idag var jag inbjuden att träffa Nima Abdirahman Guled, jämställdhetsminister i Puntland, Abdulatif Musse...

Håll dig uppdaterad

Sociala medier

Stiftelsen Fistulasjukhuset på Facebook

Direkta uppdateringar, diskussioner och kontakt med andra som följer och arbetar med den svenska stiftelsen för Fistulasjukhuset.

Nyhetsbrev

Fyll i dina kontaktuppgifter så får du vårt svenska nyhetsbrev.

    Vi delar inte dina uppgifter med någon annan organisation. De används endast för nyhetsbrevet.